Kıbrıs’ta En Sakin Plajlar

Kıbrıs’ta En Sakin Plajlar

Kıbrıs, sıcak iklimi, doğal ve tarihi güzellikleri, eşsiz plajları ve eğlence hayatı ile meşhur olan ve çok sayıda turisti konuk eden bir ada ülkesidir. Bu yönüyle başta yaz mevsimi olmak üzere yılın her mevsiminde turizm sektörü oldukça canlıdır. Kıbrıs’a yıl boyu duraklamayan bir turizm sektörü hakimdir. Özellikle yabancı turistler Kıbrıs’taki plajları ziyaret etmektedir. Bu turistlerden bazıları ise diğer turistlerin bilmediği veya uğramadığı plajlara daha çok ilgi göstermektedir. Kıbrıs’ta ünlü plajların yanı sıra sakin plajlar da mevcuttur.

Sessizliğin Noktası: Yeşilırmak Plajı

Yeşilırmak Plajı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en batı noktalarından birisidir. Guiness Rekorlar Kitabı’nda Kıbrıs’ta en büyük asmanın burada olduğu geçer. Plaj küçük olmasına rağmen yeşilliklerle çevrili bir bahçe gibidir. Bu nedenle oldukça sade ve sessiz sakin plajlar arasında yer alır. Ayrıca burada denizin orta noktalarına kadar ilerleyen uzun ve beyaz bir iskele bulunur. Bu iskele, gündüz saatlerinde eşsiz bir dalış keyfi sağlarken akşam saatlerinde ise eğlence adreslerinden biri haline gelmektedir.

Huzurun Adresi: Alagadi Plajı

Caretta caretta kaplumbağaları bilindiği gibi plajları üremek için mesken edinir. Bu kaplumbağaların üreme bölgesi olan Alagadi Plajı doğasıyla önem taşır. Alagadi Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği plajlar arasındadır. Bu plaj özel olarak korunur. Bu plajın diğer bir ününü ise sessizliği teşkil etmektedir. Kıbrıs’ta bulunan pek çok plajın aksine bu plaj eğlenceden uzaktır. Aynı zamanda bu plaj belirli saatlerde ziyaretçi açılır ve belirli saatlerde ise ziyaretçi kabul etmez. Bu sebepten dolayı Alagadi Plajı, gayet sessiz, huzurlu ve nezih ortamlardan biridir.

 Sonsuzluğun Adresi: Acapulco Plajı

Acapulco Plajı, Girne bölgesinde yer alır. Acapulco Plajı Girne’nin yaklaşık 2 kilometre doğusundadır. Acapulco Plajı, Acapulco Otel’in hizmetindedir. Bu plaj bu bakımdan ücretli bir plaj olma özelliği taşır. Yaz sezonu boyunca bu plaj pek çok yerli ve yabancı turisti bünyesine çeker. Bu plajın en önemli özelliği uçsuz bucaksız uzanan kıyılarının olmasıdır. Bu kıyılarda huzur aranıyorsa huzur, eğlence aranıyorsa eğlence bulmak mümkündür. Aynı zamanda turistler otelin çeşitli hizmetlerinden de yararlanabilir.

Categories: Uncategorized

Benzer İçerikler

Leave a Reply